Kancelaria FRANKOWICZE

KANCELARIA ADWOKACKA DLA FRANKOWICZÓW GDAŃSK

Adwokat Paweł Borowski

Jesteśmy ściśle wyspecjalizowaną kancelarią adwokacką. Jedyny rodzaj spraw jakie prowadzimy to sprawy frankowe i spory przeciwko bankom. Posiadamy w tej kwestii wieloletnie doświadczenie, oraz wiele korzystnych wyroków uzyskanych w sądach w całej Polsce

Bezpłatna analiza i wycena sprawy

Wypełnij formularz a nasi adwokaci bezpłatnie ocenią szanse powodzenia w sądzie, wyliczymy możliwe korzyści oraz wskażemy wewntualne zagrożenia. Analiza zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 48h.

  Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

  Masz pytania? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 71 7071235

  Kredyt frankowy nadal stanowi poważne zmartwienie dla wielu osób. Wbrew pozorom, wzrost kursu CHF nie jest jedynym i głównym utrapieniem. Frankowicze muszą mieć na uwadze jeszcze jedną kwestię. W rzeczywistości, w prawie każdej umowie zawartej z bankiem, w której przedmiotem są kredyty indeksowane lub denominowane w CHF, ulokowano postanowienia, które pozostają niedozwolone prawem. Istotne jest, aby podjąć właściwe kroki, które pozwalają je zakwestionować i żeby bank odpokutował niesprawiedliwe praktyki. Tym zajmuje się właśnie nasza kancelaria na terenie Gdańska. 

  Nie należy zapominać, że wokół Frankowicze znajdują się w bardzo skomplikowanym procederze. Do każdego przypadku należy podejść indywidualnie, pomimo pozornego braku różnic. Pozew powinien być poprzedzony bardzo sumienną analizą sprawy, co pozwoli na określenie przyszłych możliwości. 

  Każdego dnia zajmujemy się prowadzeniem spraw wytyczonych bankom, w których przedmiotem jest unieważnienie umowy lub jej odfrankowanie. Istotne jest, że zawsze podążamy za dobrem klientów.  Ze spektakularnymi rezultatami zajmujemy się także sprawami klientów, którzy zostali pozwani o zapłatę.

  W gruncie rzeczy przeprowadzenie takiego postępowania nie jest najprostsze. Bardzo istotne jest zgromadzone doświadczenie w czynnościach bankowych. W naszej kancelarii zatrudniani są najwyższej jakości specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. 

  Powody, dla których warto nam zaufać:

  • podejmujemy profesjonalne działania, ponieważ wyspecjalizowaliśmy się w sprawach frankowych i w sporach z bankami;
  • zatrudniamy wyłącznie najlepszych adwokatów i radców prawnych. Posiadają wieloletnie doświadczenie i nieustannie poszerzają swoją wiedzę; 
  • w naszym portfolio znajdują się wygrane z każdym bankiem, który podejmował nieuczciwe praktyki wobec swoich klientów. 
  • dostosowujemy się do możliwości klienta – przewidujemy możliwość płatności ratalnej za świadczone usługi, a nasze ceny odzwierciedlają jakość prowadzonych spraw. 

  Wypełnij formularz bezpłatnej analizy

  W ciągu 48 h otrzymasz od nas indywidualną analizę i wycenę kosztów prowadzenia skutecznego postępowania sądowego. Analiza jest bezpłatna oraz do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej poznasz możliwe rozwiązania Twojego „problemu frankowego”.

  Kancelaria adwokacka Adwokat Paweł Borowski

  wyspecjalizowana kancelaria frankowa

  Kompkeksowa pomoc frankowiczom

  Ostatnie lata przyniosły satysfakcjonujący zwrot dla Frankowiczów. Niedawny chaos w piśmiennictwie i orzecznictwie został zażegnany w ostatnim roku za sprawą wydanych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Kierunek dla polskich sądów okazał się być bardzo korzystny dla Frankowiczów.Co więcej, sędziowie coraz częściej decydują się na zakończenie spraw po pierwszej rozprawie. Na sprawy Frankowiczów składają się dwa czynniki: pieniądze i ludzie. Wiele osób za sprawą nieuczciwych poczynań banków utraciło dorobek życia, dlatego walczymy o sprawiedliwość. 

  CYKL FIMÓW W KTÓRYCH ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI OMAWIA NIEKTÓRE WYGRANE KANCELARII

  Pomoc dla Frankowiczów

  Kancelaria Frankowicze Gdańsk

  Na sprawy Frankowiczów składają się dwa czynniki: pieniądze i ludzie. Wiele osób za sprawą nieuczciwych poczynań banków utraciło dorobek życia, dlatego walczymy o sprawiedliwość. 

  Dla frankowiczów możliwe są dwa rozwiązania w sądzie: unieważnienie umowy lub jej ofrankowienie. Zarówno jedna jak i druga możliwość pozwala na wyzwolenie się od niekorzystnych zapisów umowy. Równolegle, banki tracą potencjalne zyski. Zasadniczą różnicą są przyszłe skutki takiego rozwiązania. 

  ?

  Jakie są konsekwencje odfrankowienia kredytu ?

  „Odfrankowienie” kredytu opiera się na uznaniu przez sąd, że umowa kredytowa posiadała postanowienia o charakterze niedozwolonym. Mimo wszystko, umowa nadal obowiązuje, a wadliwe zapisy powinny być pominięte. „Odfrankowienie” kredytu to poprostu przekształcenie tego kredytu w kredyt złotówkowych przy uwzględnieniu stawki LIBOR i marży banku. Bank jest zobligowany do zwrotu nadpłaty, stanowiącej rezultat nielegalnych zapisów. Odfrankowienie nie unieważnia całej umowy kredytowej, ona nadal pozostaje ważna. Pojawiają się tylko modyfikacje, które odnoszą się do klauzul waloryzacyjnych. Jednocześnie na wartość raty już nie posiada wpływu kurs franka i tabele walut. Zawarta umowa kredytowa jest po prostu kredytem hipotecznym ze stawką LIBOR. Po wygranym procesie, Frankowicz może liczyć na zwrot nadpłaty i niższe, przyszłe raty. Odfrankowienie nie powoduje zdjęcia zabezpieczenia hipotecznego banku na tej nieruchomości. 

  ?

  Jakie konsekwencje ma unieważnienie umowy kredytu ?

  Unieważnienie umowy kredytu frankowego jest efektem uznania przez sąd, że dana umowa została zawarta wbrew panującym przepisom prawa. Ma to także miejsce w sytuacjach, gdy usunięcie niedozwolonych klauzul uniemożliwia jej dalszą kontynuację. W rezultacie, strony muszą postawić się w sytuacji, jakby umowa nigdy nie była zawarta. Frankowicz uzyskuje zwrot wszystkich poniesionych opłat, a do banku musi zwrócić jedynie kwotę kredytu, bez odsetek. Sprawa wówczas jest prosta. Frankowicz zazwyczaj musi zwrócić do banku tylko pozostałą różnicę, a może szybko uwolnić się od całego kredytu, a z nieruchomości zdjąć obciążenia hipoteczne. Każde unieważnienie kredytu we frankach kancelaria Poznań to nasz sukces. 

  Adwokat lub radca prawny z naszej Kancelarii dokonuje analizy w danej sprawie i określa, co można osiągnąć. Jednakże każda z tych możliwości jest o wiele korzystniejsza od ponoszenia finansowych konsekwencji nieuczciwych praktyk bankowych.

  Bezpłatna analiza Twojej sytuacji – jeśli zastanawiasz się czy da się wygrać z Twoim bankiem, czy można coś zrobić z kredytem frankowym jeśli został zaciągnięty ponad 10 lat temu, ILE KONKRETNIE możesz odzyskać gdy wygrasz sprawę w sądzie oraz jak długo będzie trwał proces w sądzie – napisz lub zadzwoń do nas a udzielimy szczegółowych informacji.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące możliwości prowadzenia sprawy frankowej w sądzie, tego jak obecnie wygląda orzecznictwo możesz je zadać w formularzu obok.

  Jeśli chcesz konkretnych informacji wraz z ofertą najlepiej prześlij do nas skan swojej umowy kredytu za pomocą głównego formularza na stronie

   Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

   Frankowicze Gdańsk – Kredyt frankowy

   Jednym z podstawowych obowiązków kancelarii świadczącej Pomoc Frankowiczom jest dokładne przestudiowane dokumentów, co pozwala na wstępne określenie zakończenia sprawy. Jest to szczególnie istotne, ponieważ pochopne podjęcie decyzji o rozpoczęciu batalii sądowej może skończyć się wyłącznie bardzo wysokimi kosztami postępowania sądowego, które dodatkowo dociążą frankowicza. Dobrym posunięciem jest skorzystanie z oceny profesjonalistów, którzy dokonają bardzo dokładnej analizy. Wielokrotnie udało się nam wykryć nieprawidłowości pozwalające na unieważnienie kredytu we frankach. Poza analizą, z wielkim profesjonalizmem podejmujemy się prowadzenia całego procesu. Oferujemy pomoc frankowiczom na terenie Gdańska na najwyższym poziomie. 

   Frankowicze – najistotniejsze pytania i odpowiedzi

   Czy umowa zawiera niedozwolone zapisy?
   Przeanalizowanie zapisów znajdujących się w umowie jest kluczowym etapem, który rzutuje na powodzenie całej sprawy. Poszukiwane są postanowienia zabronione. 
   Jak uzyskać sposobną dokumentację kredytową?
   Nasza kancelaria zwraca się z prośbą o przekazanie dokumentów, które odnoszą się do zawartej umowy. Później są wszystkie bardzo dokładnie analizowane. 
   Czy kancelaria prowadzi negocjacje z bankiem?
   Odnalezienie sprzecznych zapisów jest w pierwszej kolejności omawiane z bankiem. Równolegle podejmowana jest próba znalezienia ugodowego ale korzystnego dla naszego Klienta rozwiązania. 
   Kiedy rozpoczyna się batalia sądowa?
   Po nieudanych rozmowach z bankiem lub braku jakiejkolwiek reakcji, sporządzany jest pozew, który rozpoczyna proces sądowy. 
   Czy kancelaria uczestniczy w każdym etapie rozprawy?
   Świadczone usługi obejmują udział we wszystkich spotkaniach sądowych oraz obowiązek redagowania i sporządzania dokumentów. Ponadto, obejmują także reprezentowanie frankowicza i doprowadzenie do realizacji wyroku przez bank. W rezultacie unieważnienie lub odfrankowienie kredytu Poznań to tylko z nami.