Kancelaria FRANKOWICZE

KANCELARIA ADWOKACKA DLA FRANKOWICZÓW KATOWICE

Adwokat Paweł Borowski

Bezpłatna analiza i wycena sprawy

Wypełnij formularz a nasi adwokaci bezpłatnie ocenią szanse powodzenia w sądzie, wyliczymy możliwe korzyści oraz wskażemy wewntualne zagrożenia. Analiza zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 48h.

  Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

  Masz pytania? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 71 7071235

  Kredyt frankowy spędza sen z powiek wielu osobom. Problem tylko częściowo ma związek ze wzrostem kursu CHF. W sprawach frankowych nie należy się koncentrować tylko na tym. W zasadzie w niemal każdej umowie z bankiem, który oferował kredyty indeksowane lub denominowane we frankach szwajcarskich są bowiem postanowienia niedozwolone. Trzeba je zakwestionować i wyciągnąć w stosunku do banków odpowiednie konsekwencje. Tym zajmuje się nasz kancelaria.

  Nie da się ukryć, że sprawy frankowe są dość skomplikowane pod względem prawo-ekonomicznym. Są wprawdzie podobne, ale jednocześnie sytuacja każdej osoby jest nieco inna. Przed pozwaniem banku warto zanalizować daną sprawę i określić, jakie są realne możliwości działania w sądzie.

  Ze swojej strony oferujemy kompleksową Pomoc Frankowiczom w mieście Katowice. Prowadzimy sprawy przeciwko bankom o odfrankowanie i o unieważnienie umowy, w zależności od tego, które rozwiązanie jest lepsze dla klienta. Dodatkowo prowadzimy sprawy z powództwa banków o zapłatę, reprezentując oczywiście pozwanych. Sprawy Frankowiczów do prostych nie należą. W tym przypadku ogromne znaczenie ma zrozumienie istotny problemu i posiadanie dużego doświadczenia. Tym dysponują nasi specjaliści.

  Dlaczego to naszej kancelarii warto zaufać?

  • Frankowiczom pomagamy w pełni profesjonalny sposób. Jesteśmy kancelarią adwokacką, która ma tylko jedną specjalizację. Koncentrujemy się jedynie na sprawach frankowych i walczymy z nieuczciwymi instytucjami finansowymi.
  • Ze swojej strony oferujemy pomoc najlepszych adwokatów i radców prawnych. Są to osoby doświadczone, które mają sporą praktykę w sprawach frankowych i nieustannie poszerzają swoją wiedzę w tym zakresie.
  • Poszczycić możemy się wieloma korzystnymi wyrokami sądowymi przeciwko niemal każdemu bankowi w Polsce, który miał w swojej ofercie „toksyczne” produkty finansowe.
  • Naszym klientom oferujemy korzystne warunki finansowe. Bierzemy pod uwagę warunki finansowe Frankowiczów, umożliwiając płatność ratalną.

  Wypełnij formularz bezpłatnej analizy

  W ciągu 48 h otrzymasz od nas indywidualną analizę i wycenę kosztów prowadzenia skutecznego postępowania sądowego. Analiza jest bezpłatna oraz do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej poznasz możliwe rozwiązania Twojego „problemu frankowego”.

  Kancelaria adwokacka Adwokat Paweł Borowski

  wyspecjalizowana kancelaria frankowa

  Kompkeksowa pomoc frankowiczom

  Na przestrzeni wielu lat sytuacja Frankowiczów zmieniała się, na szczęście na plus. Jeszcze jakiś czas temu panował ogromny chaos, także w orzecznictwie krajowym. Zmieniło się to niedawno, gdy zapadło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE. Wytyczyło one polskim sądom kierunek rozstrzygania spraw frankowych. Banki stoją na przegranej pozycji. Dzisiaj wielu sędziów ma wyrobione stanowisko w tej sprawie i kończy sprawę już po jednej rozprawie.

  CYKL FIMÓW W KTÓRYCH ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI OMAWIA NIEKTÓRE WYGRANE KANCELARII

  Pomoc dla Frankowiczów

  Kancelaria Frankowicze Katowice. Dzisiaj sprawy Frankowiczów mają nie tylko wymiar finansowy, ale i ludzki. Ofiarami banków są ludzie, którzy stracili wielokrotnie dorobek życia i oczekują sprawiedliwości.
   
  W sądach można walczyć o unieważnienie umowy kredytowej lub o tzw. odfrankowienie. W obu przypadkach kredytobiorca uwalniany jest od niekorzystnych dla niego zapisów umowy. Bank przestaje się jego kosztem bogacić. Jednak skutki obu rozwiązań są inne.

  ?

  Czym jest odfrankowienie kredytu?

  Odfrankowienie kredytu ma miejsce wówczas, gdy są uznaje, że obecne w umowie kredytowej postanowienia mają charakter niedozwolony, ale sama umowa kredytowa powinna być realizowana niezależnie od tego, jednak z ich pominięciem. Tym samym kredyt we frankach jest przekształcany w kredyt złotówkowy ze stawką LIBOR i marżą banku. Bank z kolei powinien kredytobiorcy zwrócić nadpłatę, która powstała na skutek stosowania klauzuli niedozwolonych. Frankowicz nie uwalnia się od umowy kredytowej w całości. Ta nadal obowiązuje, ale z pewnymi zmianami. Wyeliminowane są z niej waloryzacyjne klauzule niedozwolone. Wysokość raty kredytowej nie zależy już od kursu franka czy kursów walut, które bank ustanawia samodzielnie. Kredyt staje się kredytem złotówkowym ze stawką LIBOR. Frankowicz uzyskuje od banku swoją nadpłatę kredytu, a potem płaci raty, które są znacznie niższe. Trzeba jednak pamiętać, że nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie kredytu nadal może być obciążona hipoteką na rzecz banku.

  ?

  Czym jest unieważnienie umowy kredytu we frankach ?

  Unieważnienie kredytu we frankach ma miejsce wówczas, gdy są uzna, że umowa  kredytowa jest niezgodna z obowiązującym prawem lub po usunięciu z niej klauzul niedozwolonych, nie może być wykonywana. Taką umowę traktuje się jako nigdy nie zawartą. Frankowicz nigdy nie powinien kredytu dostać i nie powinien go spłacać. Obie strony zobowiązane są do dokonania wzajemnych rozliczeń. Frankowicz musi zwrócić bankowi otrzymaną kwotę kredytu, bez odsetek, a bank powinien  zwrócić Frankowiczowi pobrane opłaty – raty kredytu, odsetki, prowizje itd. Tym samy, gdy suma pobranych przez bank kwot jest niższa niż kapitał wypłacony kredytobiorcy, Frankowicz musi bankowi zwrócić różnicę. Konsekwencje unieważnienia umowy są więc ogromne. Frankowicz uwalnia się od kredytu, nie musi płacić żadnych rat, ale tym samym nieruchomość sfinansowana z tego kredytu, zostaje zwolniona spod hipoteki.

  W praktyce oba rozwiązania są realną, ogromną pomocą dla kredytobiorcy. Zostaje on bowiem finalnie zwolniony z płacenia bardzo wysokich rat kredytu frankowego.

  Bezpłatna analiza Twojej sytuacji – jeśli zastanawiasz się czy da się wygrać z Twoim bankiem, czy można coś zrobić z kredytem frankowym jeśli został zaciągnięty ponad 10 lat temu, ILE KONKRETNIE możesz odzyskać gdy wygrasz sprawę w sądzie oraz jak długo będzie trwał proces w sądzie – napisz lub zadzwoń do nas a udzielimy szczegółowych informacji.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące możliwości prowadzenia sprawy frankowej w sądzie, tego jak obecnie wygląda orzecznictwo możesz je zadać w formularzu obok.

  Jeśli chcesz konkretnych informacji wraz z ofertą najlepiej prześlij do nas skan swojej umowy kredytu za pomocą głównego formularza na stronie

   Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

   Frankowicze Katowice – Kredyt frankowy

   Duże znaczenie ma zbadanie dokumentów w celu oceny prawdopodobieństwa pozytywnego zakończenia  dochodzenia. Nieprzemyślane przekazanie pozwu na drogę sądową może skończyć się wysokimi kosztami za postępowanie sądowe, które będzie musiał zapłacić zadłużony. Sam problem może jednak nie zostać rozwiązany. Warto zdecydować się na pomoc prawników, którzy mają w tym doświadczenie. Oferujemy kompleksową pomoc dla Frankowiczów Katowice. Badamy dokumentację w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości, a ponadto pomagamy w całym procesie.

   Jakie kroki podejmujemy?

   1. Ustalamy czy umowa da się zakwestionować.
   To podstawowy etap. W jego trakcie sprawdzany tekst umowy z bankiem w celu znalezienia postanowień zabronionych.
   2. Zgromadzenie niezbędnej dokumentacji.
   Tworzymy dokument – wniosek o przekazanie wszystkich dokumentów dotyczących kredytu i analizujemy je.
   3. Kontakt z bankiem.
   W razie znalezienia w dokumentacji zapisów niedozwolonych, próbujemy rozwiązać sprawę pokojowo z bankiem.
   4. Start drogi sądowej.
   W razie braku reakcji lub odmowy ze strony banku, tworzymy pozew rozpoczynający proces sądowy.
   5. Prowadzimy sprawę do finału.
   Uczestniczymy w spotkaniach sądowych, redagując potrzebne dokumenty i reprezentując Frankowicza. Po korzystnym wyroku, pilnujemy, aby bank wyrok wykonał.