Kancelaria FRANKOWICZE

KANCELARIA ADWOKACKA DLA FRANKOWICZÓW ŁÓDŹ

Adwokat Paweł Borowski

Jedna z niewielu na rynku kancelarii wyspecjalizowana tylko w sporach z bankami o kredyty we frankach. Na rynku funkcjonujemy niemal od samego początku kiedy spory frankowiczów z bankami pojawiły się w sądach. Posiadamy szereg korzystnych dla naszych Klientów rozstrzygnięć potwierdzających nasze doświadczenie.

Bezpłatna analiza i wycena sprawy

Wypełnij formularz a nasi adwokaci bezpłatnie ocenią szanse powodzenia w sądzie, wyliczymy możliwe korzyści oraz wskażemy wewntualne zagrożenia. Analiza zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 48h.

  Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

  Masz pytania? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 71 7071235

  Kredyt frankowy jest zmartwieniem sporego grona ludzi, przy czym niedogodności kredytów frankowych nie są całościowo powiązane ze wzrostem kursu CHF w stosunku do złotówki. W tych trudnych sprawach nie tylko na tym trzeba się skoncentrować, ale przede wszystkim na niedozwolonych praktykach banków zastosowanych przy podpisywaniu umów z kredytobiorcami. Na tym właśnie należy się skupić i w tym pomaga nasza kancelaria.

  Sprawy Frankowiczów są złożone pod względami prawno-ekonomicznymi i pomimo tego, że są podobne, to sytuacje poszczególnych Frankowiczów zawsze się nieco różnią. Zanim wystąpi się w sądzie przeciwko bankowi konieczna jest dogłębna analiza sprawy, z wyszczególnieniem realnych podstaw dla pozwu.
  Oferujemy kompleksową Pomoc Frankowiczom w mieście Łódź. Mamy wypracowane doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko bankom o unieważnienie kredytu we Frankach Łódź albo o „odfrankowienie”, a podejmujemy się także spraw z powództwa banków o spłatę kredytów frankowych, reprezentując dłużników. Najważniejsze jest dla nas zawsze dobro klienta.

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Jesteśmy profesjonalistami o jednej specjalizacji, którą jest Pomoc Frankowiczom. Całą energię i czas poświęcamy jedynie sprawom frankowym w walce z nieuczciwością banków.
  • Sprawy prowadzone są przez najlepszych adwokatów i radców prawnych. Są to wyjątkowo doświadczeni i skuteczni specjaliści z ogromną praktyką w sprawach Frankowiczów, nieustannie poszerzający wiedzę w temacie.
  • Wygraliśmy już sprawy z praktycznie każdym bankiem oferującym w przeszłości toksyczne produkty frankowe i dotyczy to sądów rozsianych po całej Polsce.
  • Oferujemy dopasowywane indywidualnie, korzystne warunki finansowe, w tym możliwość rozłożenia płatności na raty.

  Wypełnij formularz bezpłatnej analizy

  W ciągu 48 h otrzymasz od nas indywidualną analizę i wycenę kosztów prowadzenia skutecznego postępowania sądowego. Analiza jest bezpłatna oraz do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej poznasz możliwe rozwiązania Twojego „problemu frankowego”.

  Kancelaria adwokacka Adwokat Paweł Borowski

  wyspecjalizowana kancelaria frankowa

  Kompkeksowa pomoc frankowiczom

  Sytuacja Frankowiczów zmieniła się na przestrzeni lat i wyewoluowała w korzystnym kierunku. Jeszcze do niedawna zarówno w orzecznictwie, jak i piśmiennictwie krajowym panował chaos. Sytuacja zaczęła ulegać zmianie po kilku orzeczeniach Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na przestrzeni ostatniego roku, a które wytyczyło korzystny dla Frankowiczów szlak w orzekaniu przez polskie sądy. Tym samym statystyki dla banków stały się niekorzystne.
  W Polsce są już tak doświadczeni sędziowie, że nierzadko zakańczają cały proces odnośnie do Frankowicza na pierwszej rozprawie.

  CYKL FIMÓW W KTÓRYCH ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI OMAWIA NIEKTÓRE WYGRANE KANCELARII

  Pomoc dla Frankowiczów

  Kancelaria Frankowicze Łódź

  Sprawy Frankowiczów to nie tylko finanse, chociaż chodzi o niemałe pieniądze. Frankowicze to ludzie, którzy padli ofiarą złych praktyk bankowych i należy im się zwyczajna ludzka sprawiedliwość. Frankowicze przed sądami mogą starać się o unieważnienie umowy kredytowej we frankach albo o jej „odfrankowienie”.

  Wspólne dla obu tych form „zniesienia kredytu frankowego” jest to, że kredytobiorca zostaje uwolniony od niekorzystnych zapisów umowy. W konsekwencji bank przestaje bogacić się kosztem Frankowicza, ale skutki dla każdego zakończenia sprawy nie kształtują się identycznie.

  ?

  Co się wiąże z odfrankowieniem kredytu przez sąd?

  Odfrankowienie kredytu to uznanie przez sąd postanowień umowy kredytowej za niedozwolone, ale sama umowa kredytowa pozostaje ważna, a jedynie z ich pominięciem. „Odfrankowienie” kredytu jest przekształceniem kredytu we frankach w kredyt złotówkowy ze stawką LIBOR i marżą banku. Jednocześnie sąd nakłada na bank obowiązek zwrotu kredytobiorcy nadpłaty powstałej w wyniku stosowania niedozwolonych klauzul. W konsekwencji wysokość rat kredytu przestaje zależeć od kursu franka szwajcarskiego i tabel kursów walut, które bank ustalał samodzielnie, a kredyt przeistacza się w zwykły kredyt hipoteczny ze stawką LIBOR. Dalej Frankowicz otrzymuje od banku zwrot nadpłaty i co ważne, płaci już niższe kolejne raty. „Odfrankowienie” kredytu, co trzeba zaznaczyć, nie sprawia, że stanowiąca zabezpieczenie kredytu nieruchomość przestaje być obciążona hipoteką. 

  ?

  Co się stanie gdy sąd unieważni kredyt we frankach ?

  Unieważnienie umowy kredytu frankowego jest uznaniem przez sąd umowy kredytowej za sprzeczną z prawem albo, że w wyniku usunięcia z niej  wszystkich niedozwolonych klauzul, umowa stanie się niemożliwa do wykonania. Taki werdykt oznacza, że umowę uznaje się za nigdy nie zawartą, a jako, że nigdy nie istniała, to Frankowicz nigdy nie powinien otrzymać kredytu ani też spłacać od niego rat. W tym wypadku orzeczenie oznajmia, że Frankowicz zwraca bankowi otrzymaną kwotę kredytu (bez odsetek), a bank oddaje Frankowiczowi wszystkie pobrane na podstawie nie mogącej być zawartą umowy opłaty. Bank więc zwraca raty kredytu, odsetki oraz wszystkie pobrane opłaty i prowizje. Rozrachunek jest w tym wypadku niezwykle ułatwiony. Jeżeli po podliczeniu suma ostateczna pobrana przez bank jest niższa od kwoty wypłaconej kredytobiorcy, to wtedy Frankowicz musi zwrócić bankowi różnicę. Werdykt unieważniający umowę kredytu frankowego ma wyraziste konsekwencje dla obu stron, ponieważ Frankowicz zostaje uwolniony od kredytu. Oznacza to, że nie tylko nie musi już spłacać dalszych rat, ale również i to, że nieruchomość, która została sfinansowana ze środków pochodzących z tego kredytu nie jest już obciążona hipoteką. 

  Radca prawny albo adwokat z naszej kancelarii frankowej zarekomenduje najlepsze rozwiązanie z obu dostępnych opcji, ale niezależnie od wyboru kredytobiorca przy korzystnym werdykcie zostanie uwolniony od niesłusznie wygórowanych i niesprawiedliwych rat kredytu we frankach. 

  Bezpłatna analiza Twojej sytuacji – jeśli zastanawiasz się czy da się wygrać z Twoim bankiem, czy można coś zrobić z kredytem frankowym jeśli został zaciągnięty ponad 10 lat temu, ILE KONKRETNIE możesz odzyskać gdy wygrasz sprawę w sądzie oraz jak długo będzie trwał proces w sądzie – napisz lub zadzwoń do nas a udzielimy szczegółowych informacji.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące możliwości prowadzenia sprawy frankowej w sądzie, tego jak obecnie wygląda orzecznictwo możesz je zadać w formularzu obok.

  Jeśli chcesz konkretnych informacji wraz z ofertą najlepiej prześlij do nas skan swojej umowy kredytu za pomocą głównego formularza na stronie

   Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

   Frankowicze Łódź – Kredyt frankowy

   Podstawą działania jest staranne zbadanie dokumentów, co jest istotne dla oceny szans wygrania sprawy z bankiem. Nierozważne stanięcie w szranki sądowe z instytucją finansową zatrudniającą armię prawników może skończyć się wysokimi kosztami sądowymi do zapłacenia przez powoda, a kłopot ze złym kredytem frankowym problem pozostanie nierozwiązany. Dlatego ważna jest opieka prawników, których doświadczenie pozwoli na wybranie najlepszego podejścia do sprawy. Jako palcówka prawnicza świadczymy profesjonalną pełną pomoc Frankowiczom na terenie Łodzi – badamy dokumentację w celu wykrycia niedozwolonych klauzul i innych nieprawidłowości oraz wspieramy w całym procesie dochodzenia prze Frankowicza swoich racji przed sądem.

   Jakie kroki podejmujemy?

   USTALENIE CZY W UMOWIE SĄ ZAPISY NIEDOZWOLONE
   Etap najbardziej ważny, gdyż właśnie w jego trakcie sprawdzany jest tekst umowy z bankiem w celu zidentyfikowania postanowień prawnie zabronionych.
   UZYSKANIE CAŁOŚCIOWEJ DOKUMENTACJI KREDYTOWEJ ZWIĄZANEJ Z KREDYTEM
   Zajmujemy się sporządzeniem dokumentu z prośbą o przekazanie wszystkich dokumentów odnoszących się do zobowiązania finansowego naszego klienta, a dalej poddajemy je szczegółowej analizie.
   PROWADZENIE NEGOCJACJI Z BANKIEM
   W wypadku znalezienia postanowień umowy sprzecznych z prawem, podejmujemy próbę rozwiązania problemu z kredytodawcą na drodze negocjacji.
   PRZEKAZANIE SPRAWY NA DROGĘ SĄDOWĄ
   W razie braku reakcji albo odmowy przez bank podjęcia rozmów, sporządzamy pozew inicjujący proces sądowy.
   PEŁNE WSPARCIE KLIENTA DO SAMEGO KOŃCA POSTĘPOWANIA
   Odpowiadamy za redakcję wszystkich dokumentów i występujemy jako reprezentanci Frankowicza we wszystkich spotkaniach sądowych. Przy korzystnym werdykcie zadbamy o wyegzekwowanie od banku wyroku.