Kancelaria FRANKOWICZE

KANCELARIA ADWOKACKA DLA FRANKOWICZÓW POZNAŃ

Adwokat Paweł Borowski

Bezpłatna analiza i wycena sprawy

Wypełnij formularz a nasi adwokaci bezpłatnie ocenią szanse powodzenia w sądzie, wyliczymy możliwe korzyści oraz wskażemy wewntualne zagrożenia. Analiza zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 48h.

  Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

  Masz pytania? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 71 7071235

  Kredyty we frankach cieszyły się ogromną popularnością kilka lat temu. Głównym problemem tych kredytów nie jest, jak się powszechnie uważa, wzrostu kursu CHF. Chodzi tu raczej o treść umów kredytowych z bankami. W praktycznie każdej z nich, możemy znaleźć tzw. klauzule abuzywne, czyli niezgodne z prawem postanowienia umowne. 
  Sprawy frankowiczów są dość skomplikowane, zarówno pod względem prawnym, jak i ekonomicznym. Sytuację każdego frankowicza należy badać indywidualnie, jako odrębną sprawę. Należy tu mierzyć siły na zamiary i przed złożeniem pozwu, dokładnie przeanalizować, jakie są szanse powodzenia w postępowaniu sądowym. 
  Nasza oferta obejmuje pełną obsługę i pomoc frankowiczom w Poznaniu. Zajmujemy się prowadzeniem spraw przeciwko bankom o unieważnienie umowy oraz o tzw. „odfrankowienie”. W zależności od konkretnego stanu faktycznego, wybieramy opcję korzystniejszą dla klienta. Reprezentujemy także pozwanych z powództwa banków o zapłatę. 
   
  Sprawy frankowiczów zdecydowanie nie należą do najprostszych. Konieczne jest tutaj doświadczenie w sprawach prowadzonych przeciwko bankom, a także duża doza empatii dla klienta. 

  Co sprawia, że zasługujemy na Twoje zaufanie? 

  • Jesteśmy profesjonalistami. Nasza kancelarią prawną specjalizuje się tylko w tego typu sprawach. Dlatego jesteśmy na bieżąco z orzecznictwem sądowym w zakresie spraw frankowiczów. 
  • Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci i radcowie prawni. Stałe poszerzają swoją wiedzę z zakresu kredytów we frankach. 
  • Wygraliśmy już wiele spraw dla naszych klientów, co potwierdzają liczne wyroki sądowe. 
  • Rozumiemy trudną sytuację finansową naszych klientów, dlatego staramy się oferować jak najkorzystniejsze warunki finansowe – w tym płatność ratalną. 

  Wypełnij formularz bezpłatnej analizy

  W ciągu 48 h otrzymasz od nas indywidualną analizę i wycenę kosztów prowadzenia skutecznego postępowania sądowego. Analiza jest bezpłatna oraz do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej poznasz możliwe rozwiązania Twojego „problemu frankowego”.

  Kancelaria adwokacka Adwokat Paweł Borowski

  wyspecjalizowana kancelaria frankowa

  Kompkeksowa pomoc frankowiczom

  Dzięki pracy Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, sytuacja frankowiczów uległa znacznej poprawie na przestrzeni ostatnich lat. Uporzadkowane zostało także nasze krajowe orzecznictwo sądowe oraz stanowisko w doktrynie. Banki znalazły się na straconej pozycji. 
  Coraz częściej zdarza się, że sprawa dotycząca kredytu we frankach, ma szansę zakończyć się już na pierwszej rozprawie. 

  CYKL FIMÓW W KTÓRYCH ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI OMAWIA NIEKTÓRE WYGRANE KANCELARII

  Pomoc dla Frankowiczów

  Kancelaria Frankowicze Poznań 
  Sprawy frankowiczów mają oprócz wymiaru finansowego, także ten dużo ważniejszy, czyli ludzki. Wiele osób straciło dorobek całego życia, dlatego mają one pełne prawo walczyć o swój byt i o należną im sprawiedliwość. 

  Nas drodze postępowania sądowego, frankowicze mogą ubiegać się o unieważnienie umowy kredytowej albo o jej „odfrankowienie”.  Wspólnym mianownikiem dla tych obu sposobów „zwalczania kredytu frankowego” jest usunięcie z umowy kredytu postanowień niedozwolonych, czyli klauzul abuzywnych. Niemniej jednak, rozwiązania te się nie się skutkami dla kredytobiorcy. 

  ?

  Na czym polega odfrankowienie kredytu?

  „Odfrankowienie kredytu” oznacza, że umowa kredytową nadal będzie obowiązywać, ale z pominięciem traci klazul abuzywnych. Kredyt zostaje przekształcony w zobowiązanie, w polskich złotych że stawką LIBOR wraz z marżą banku. Obowiązkiem banku jest z kolei zwrot nadpłaty, która powstała na skutek stosowania postanowień niedozwolonych wobec klienta. Usunięte zostają klauzule waloryzacyjne, ale reszta postanowień umownych, nadal obowiązuje kredytobiorcę. Wysokość raty nie jest już uzależniona od kursu franka, a kredyt przekształca się w typowe zobowiązanie hipoteczne że stawką LIBOR. Nieruchomość, mimo „odfrankowienia” nadal stanowi własność hipoteczną banku. Frankowicza otrzymuje zwrot nadpłaty od banku, a kolejne raty mają już dużo niższą wysokość od tych, jakie musiały być uiszczania we frankach. 

  ?

  Czym jest unieważnienie umowy kredytu we frankach ?

  Unieważnienie umowy kredytu we frankach, to de facto jej unicestwienie na gruncie obowiązującego prawa. Sąd uznaje umowę za sprzeczną z polskim porządkiem prawnym albo stwierdza, że po usunięciu wszystkich klazul abuzywnych, nie ma już dalszej możliwości wykonywania umowy w celu, w jakim została ona zawarta. Umowa uważa się za nieistniejącą, zatem strony są zobowiązane do dokonania wzajemnych rozliczeń. Frankowicz powinien oddać bankowi otrzymaną kwotę kredytu bez odsetek, czyli sam kapitał. Bank z kolei zwraca kredytobiorcy pobrane w związku z udzieleniem kredytu opłaty takie, jak prowizje czy odsetki. Jeżeli suma pobranych przez bank opłat jest niższa od kapitału, frankowicz zwraca różnicę kredytodawcy. W związku z tym, fraankowicz nie jest już zobowiązany do płacenia dalszych rat, ponieważ umowa kredytu nie istnieje w sensie prawnym, a nieruchomość nie jest już obciążona hipoteką na rzecz banku. 

  Bez względu na wybór opcji, który należy skonsultować z adwokatem lub radcą prawnym, obie te instytucje są nieocenioną formą pomocy dla frankowicza. Często są też jedynym sposobem na uniknięcie całkowitego bankructwa na skutek płacenia olbrzymich rat kredytu we frankach. 

  Bezpłatna analiza Twojej sytuacji – jeśli zastanawiasz się czy da się wygrać z Twoim bankiem, czy można coś zrobić z kredytem frankowym jeśli został zaciągnięty ponad 10 lat temu, ILE KONKRETNIE możesz odzyskać gdy wygrasz sprawę w sądzie oraz jak długo będzie trwał proces w sądzie – napisz lub zadzwoń do nas a udzielimy szczegółowych informacji.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące możliwości prowadzenia sprawy frankowej w sądzie, tego jak obecnie wygląda orzecznictwo możesz je zadać w formularzu obok.

  Jeśli chcesz konkretnych informacji wraz z ofertą najlepiej prześlij do nas skan swojej umowy kredytu za pomocą głównego formularza na stronie

   Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

   Frankowicze Poznań – Kredyt frankowy

   Kluczową rolę w tego typu sprawach, odgrywa analiza dostarczonej przez klienta dokumentacji. To dokumentacja w dużej mierze decyduje, czy sprawa ma szansę na pomyślny dla frankowicza finał w sądzie. Z uwagi na wysokie koszty postępowania sądowego, nie warto będących już zadłużonym, podejmować pochopnych decyzji. Oprócz kosztów sądowych, nadal bowiem będzie istniała konieczność spłacania kredytu we frankach. 
   Dlatego warto ten temat w calosci oddać w ręce doświadczonych prawników, którzy doradza, co w konkretnej sytuacji można zrobić. Nasza kancelaria świadczy kompleksową pomoc dla frankowiczów w Poznaniu. Reprezentujemy klienta w trakcie postępowania sądowego, a naszym głównym celem jest udowodnienie przed sądem jego racji. 

   Jakie kroki podejmujemy?

   Pomoc frankowiczom w Poznaniu
   to kompleksowa obsługa każdego frankowicza przez doswiadczony zespół naszych ekspertów.
   USTALENIE CZY W UMOWIE SĄ ZAPISY NIEDOZWOLONE
   Jest to bez wątpienia najważniejszy etap całego postępowania. Polega on na szczegółowej analizie konkretnej umowy przez naszych ekspertów, którzy skupiają się na szukaniu klauzul abuzywnych.
   UZYSKANIE CAŁOŚCIOWEJ DOKUMENTACJI KREDYTOWEJ ZWIĄZANEJ Z KREDYTEM
   Zwracamy się z prośbą do banku o przekazanie nam całości dokumentacji, dotyczącej konkretnego zobowiązania kredytowego we frankach. Jest ona przedmiotem  naszej wnikliwej analizy.
   PROWADZENIE NEGOCJACJI Z BANKIEM
   Zanim zdecydujemy się na drogę sądową, staramy się zawrzeć ugodę z bankiem, jeżeli umowa bądź inny dokument, istotnie zawierają postanowienia niezgodne z prawem. 
   PRZEKAZANIE SPRAWY NA DROGĘ SĄDOWĄ
   Jeżeli bank nie jest zainteresowanym ugodowym zakończeniem sporu, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wystąpienie na drogę sądową z odpowiednim powództwem. 
   PEŁNE WSPARCIE KLIENTA DO SAMEGO KOŃCA POSTĘPOWANIA
   W toku postępowania sądowego, reprezentujemy naszego klienta, co w praktyce oznacza, że nie musi on osobiście podejmować żadnych czynności procesowych. Działamy na podstawie i w granicach pełnomocnictwa, a po ogłoszeniu wyroku dbamy o to, aby bank wykonał nałożone na niego obowiązki względem frankowicza.