Kancelaria FRANKOWICZE

KANCELARIA ADWOKACKA DLA FRANKOWICZÓW KRAKÓW

Adwokat Paweł Borowski

Jesteśmy wysoce wyspecjalizowaną kancelarią od spraw frankowych. Jest to nasza jedyna specjalizacja. Wszystkie sprawy prowadzą jedynie adwokaci oraz radcowie prawni z dużym doświadczeniem oraz posiadający na swoim koncie zwycięskie wyroki w sporach z bankami.

Bezpłatna analiza i wycena sprawy

Wypełnij formularz a nasi adwokaci bezpłatnie ocenią szanse powodzenia w sądzie, wyliczymy możliwe korzyści oraz wskażemy wewntualne zagrożenia. Analiza zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 48h.

  Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

  Masz pytania? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 71 7071235

  Kredyt we frankach to zmartwienie prawie miliona Polaków. Problem nie polega wyłącznie na zmianie kursu franka, ale niewątpliwie stanowi to główną bolączkę frankowiczów. W zasadzie każda umowa frankowa jest wadliwa. Wadliwość w głównej mierze polega na stosowaniu klauzul abuzywnych, czyli takich, które skutecznie można podważyć i zakwestionować, a co za tym idzie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do instytucji kredytowej. Coraz częściej z pomocą prawną zdarza się, że spór sądowy kończy się unieważnieniem kredytu we frankach. W tym pomoże nasza kancelaria. 

  Sprawy związane z umowami kredytowymi we frankach to sprawy o znacznym stopniu skomplikowania ze względu na swój charakter prawno-finansowy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że każda sprawa frankowa jest inna, choć oczywiście występują pewne elementy stałe. Z tego powodu przed podjęciem działań w sądzie należy gruntownie przeanalizować dokumentację i określić możliwości działania. 

  Nasza kancelaria oferuje pomoc Frankowiczom w KRAKOWIE. W obszarze naszej działalności znajdują się sprawy o unieważnienie kredytu we frankach oraz związane z „odfrankowieniem” kredytu. Nasi specjaliści podchodzą do sprawy indywidualnie, zawsze wybierając najlepsze możliwe rozwiązanie dla klienta. Niejednokrotnie pomagamy pozwanym w sprawach o zapłatę, w których powodem jest bank. 
  W sprawach Frankowiczów najważniejsze jest zrozumienie problemu i doświadczenie w sporach z bankami, toteż tak ważna jest współpraca ze specjalistami, którzy przeprowadzili bardzo wiele postępowań i wypracowali skuteczne rozwiązania. 

  Zobacz, dlaczego warto nam zaufać!

  • Sprawy prowadzone są przez profesjonalnych pełnomocników – radców prawnych i adwokatów. Ich doświadczenie i skuteczność oparte są na długoletniej praktyce w sprawach frankowych;
  • Nasza kancelaria sprofilowana jest wyłącznie na pomoc Frankowiczom, całą swoją uwagę poświęcamy sprawom frankowym i walce z nieuczciwymi bankami;
  • Wiemy, że sytuacja finansowa klientów jest różna, dlatego oferujemy korzystne warunki finansowe oraz możliwość płatności w ratach. 

  Wypełnij formularz bezpłatnej analizy

  W ciągu 48 h otrzymasz od nas indywidualną analizę i wycenę kosztów prowadzenia skutecznego postępowania sądowego. Analiza jest bezpłatna oraz do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej poznasz możliwe rozwiązania Twojego „problemu frankowego”.

  Kancelaria adwokacka Adwokat Paweł Borowski

  wyspecjalizowana kancelaria frankowa

  Kompkeksowa pomoc frankowiczom

  Od lat sytuacja Frankowiczów nieustannie ulegała zmianie na lepsze. Jeszcze nie tak dawno panował chaos informacyjny zarówno w orzecznictwie krajowym jak i literaturze fachowej. Niedawno jednak zmieniło się to za sprawą orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który to wskazał sądom kierunek. Dzięki temu sytuacja konsumentów w sporach z bankami uległa znacznej poprawie lecz nadal orzecznictwo polskich sądów powszechnych było niejednolite. Ten problem ma rozwiązać Sąd Najwyższy 15 kwietnia 2021 roku. Uchwała, która zostanie przyjęta przez Sąd rozwiąże pozostałe wątpliwości w kwestii sporów frankowych. Toteż coraz częściej sprawy sądowe kończą się po pierwszej rozprawie, ze względu na linię orzeczniczą sądów.

  CYKL FIMÓW W KTÓRYCH ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI OMAWIA NIEKTÓRE WYGRANE KANCELARII

  Pomoc dla Frankowiczów

  Kancelaria świadczy usługi dzięki, którym Frankowicze w mieście KRAKÓW mogą wreszcie poczuć ulgę. Sprawy frankowe to nie tylko wymiar finansowy ale także ludzki. Wszak ofiarami nieuczciwych banków padli konkretni ludzie, którzy niejednokrotnie zostali zwabieni wizją dobrych warunków kredytu, a obecnie stracili dorobek życia, mieszkania, a nawet rodziny. 

  Istnieje dualizm możliwości przeprowadzenia postepowania w sprawie frankowej. Jedną z możliwości jest unieważnienie umowy kredytu we frankach, a drugą odfrankowienie kredytu. Czynnikiem wspólnym w obu kwestiach jest uwolnienie od niekorzystnych zapisów umowy. Poza tym elementem wspólnym skutki obu rozwiązać są różne. 

  ?

  Co mi da odfrankowienie kredytu?

  Jest to uznanie przez sąd, że postanowienia umowne mają charakter niedozwolony, lecz umowa nadal jest w mocy z pominięciem klauzul abuzywnych. Oznacza to, że umowę należy nadal realizować, a kredytu zmienia swoją walutę. na złotówki, że stawką LIBOR i marżą banku. Jeśli doszło do nadpłaty kredytu bank powinien zwrócić ją kredytobiorcy. Forma ta polega na tym, że kredytobiorca nie uwalnia się od umowy kredytowej, ona obowiązuje w dalszym ciągu, ale z pewnymi modyfikacjami tj. eliminacją klauzul waloryzacyjnych.  Konsekwencją tego jest, że wysokość raty przestaje być zależna od kursu walutowego i ustalonych samodzielnie przez bank tabeli kursów walutowych, a kredyt staje się kredytem złotówkowym, hipotecznym ze stawką LIBOR. Po zwrocie przez bank uiszczonych nadpłat przez kredytobiorcę kolejne raty, w niższej wysokości nadal są płacone przez frankowicza. Trzeba pamięta, że odfrankowienie kredytu nie oznacza, że bank zdejmuje hipotekę obciążającą zabezpieczoną nieruchomość. 

  ?

  Czym jest unieważnienie umowy kredytu we frankach ?

  Unieważnienie umowy kredytu frankowego to uznanie przez sąd, że cała umowa jest sprzeczna z przepisami prawa i po usunięciu klauzul abuzywnych nie ma możliwości aby samodzielnie funkcjonowała. Unieważnienie umowy polega na tym, że umowa nigdy nie wywołała skutków prawnych i traktowana jest jako niezawarta. Sytuacja ta wiąże się bezpośrednio z faktem, że frankowicz nigdy nie powinien otrzymać kredytu i nigdy nie powinien spłacać rat. Po wyroku strony powinny dokonać wzajemnych rozliczeń, a kredytobiorca powinien zwrócić jedynie faktycznie otrzymaną kwotę kredytu, a bank oddać kredytobiorcy wszystkie opłaty i prowizje jakie pobrał. Jeśli suma pobranych przez bank kwot jest niższa niż kapitał wypłacony frankowiczowi – ten drugi zobowiązany jest do zwrotu pozostałej części. Więc ta droga prawna jest zdecydowanie bardziej wzniosła, a konsekwencje dla stron są niebagatelne. Z drugiej strony, dzięki niej frankowicz uwalnia się od wszystkich elementów kredytu. Nie musi spłacać dalszych rat, a nieruchomość, pod zastaw której pobrano kredyt zwolniona jest spod hipoteki i stanowi pełną własność frankowicza. 

  Bez względu na to, którą drogę prawną poleci adwokat lub radca prawny warto mieć na uwadze, że oba rozwiązania są realną możliwością pomocy kredytobiorcy, a jej konsekwencją jest zwolnienie od opłat nienależnych rat kredytu zawartego we frankach. 

  Bezpłatna analiza Twojej sytuacji – jeśli zastanawiasz się czy da się wygrać z Twoim bankiem, czy można coś zrobić z kredytem frankowym jeśli został zaciągnięty ponad 10 lat temu, ILE KONKRETNIE możesz odzyskać gdy wygrasz sprawę w sądzie oraz jak długo będzie trwał proces w sądzie – napisz lub zadzwoń do nas a udzielimy szczegółowych informacji.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące możliwości prowadzenia sprawy frankowej w sądzie, tego jak obecnie wygląda orzecznictwo możesz je zadać w formularzu obok.

  Jeśli chcesz konkretnych informacji wraz z ofertą najlepiej prześlij do nas skan swojej umowy kredytu za pomocą głównego formularza na stronie

   Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

   Frankowicze Kraków – Kredyt frankowy

   Katowice, pomoc frankowiczom- zwróć się o pomoc do naszych specjalistów. Dzięki nam uzyskasz kompleksową obsługę związaną z odfrankowieniem lub unieważnieniem umowy we frankach. 

   POMAGAMY NA KAŻDYM ETAPIE

   Ustalenie czy umowa zawiera zapisy niedozwolone
   najważniejszy element, dopiero po analizie umowy można stwierdzić które rozwiązanie będzie skuteczniejsze;
   Uzyskanie dokumentacji kredytowej z banku
   Nie posiadasz dokumentacji bankowej ponieważ zgubiłeś ją lub uległa zniszczeniu? Nic nie szkodzi, uzyskamy dostęp do kopii umów wraz z aneksami od banku
   Prowadzenie negocjacji z bankiem
   jeśli znajdziemy klauzule niedozwolone, najpierw postaramy się dojść do porozumienia z kredytodawcą
   Przeprowadzenie sprawy sądowej
   jeśli nie uda się rozwiązać sporu ugodowo ze względu na brak reakcji lub odmowę sporządzimy pozew i zainicjujemy proces sądowy;
   Wsparcie klienta w całym postępowaniu
   bierzemy udział w każdej rozprawie, tworzymy wszystkie konieczne pisma w sprawie, kompleksowo pełnimy rolę pełnomocnika frankowicza, a po rozstrzygnięciu dopilnujemy wykonania wyroku przez bank.