Kancelaria FRANKOWICZE

KANCELARIA ADWOKACKA DLA FRANKOWICZÓW WROCŁAW 

Adwokat Paweł Borowski

Bezpłatna analiza i wycena sprawy

Wypełnij formularz a nasi adwokaci bezpłatnie ocenią szanse powodzenia w sądzie, wyliczymy możliwe korzyści oraz wskażemy wewntualne zagrożenia. Analiza zostanie przesłana na wskazanego maila w ciągu 48h.

  Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

  Masz pytania? Chętnie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu tel. 71 7071235

  Kredyt we frankach stał się problemem dla wielu osób. To zmartwienie związane jest nie tylko z podniesieniem kursu CHF, ale także z innymi przyczynami, na które warto zwrócić uwagę. W prawie każdej umowie z bankiem, który miał w ofercie kredyty denominowane w CHF lub indeksowane, znajdują się niedozwolone postanowienia. Nasza kancelaria zajmuje się kwestionowaniem tych postanowień i wyciąganiem konsekwencji wobec banków.
  Sprawy osób, które zasięgnęły kredytów we frankach mają skomplikowany charakter prawno-ekonomiczny. Sytuacja każdego Frankowicza jest bowiem inna, mimo że łączy je jeden problem. Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą pozwania banku, dokonujemy analizy sprawy danej osoby i określamy możliwości działania.

  W ofercie mamy kompleksową pomoc dla Frankowiczów we Wrocławiu. Zajmujemy się prowadzeniem spraw przeciw bankom, które mają skutkować unieważnieniem umowy lub „odfrankowieniem”, zawsze mając na uwadze dobro klienta. Poza tym, oferujemy prowadzenie spraw z powództwa banków o zapłatę z tytułu kredytów CHF, reprezentując pozwanego i broniąc w tych sprawach kredytobiorców

  Sytuacje Frankowiczów są różne, a sprawy nie są proste. Należy mieć doświadczenie w sprawach bankowych, a także umiejętność zrozumienia problemu. Nasi specjaliści mają wszystkie potrzebne zdolności, a także są doskonale przygotowani. Chętnie zajmiemy się Twoją sprawą.

  Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię?

  • Oferujemy pomoc frankowiczom Wrocław, która jest w pełni profesjonalna. Nasza kancelaria adwokacka ma tylko jedną specjalizację, a są nią właśnie sprawy frankowe. Wszyscy nasi pracownicy zajmują się walką z nieuczciwymi instytucjami i pomocą Frankowiczom.
  • Wszystkie sprawy prowadzone są przez najlepszych specjalistów: adwokatów i radców prawnych. Mają oni wielkie doświadczenie i wysoką skuteczność. Stale poszerzają oni swoją wiedzę i doskonalą umiejętności.
  • Na swoim koncie mamy korzystne wyroki w sprawach przeciwko prawie każdemu bankowi, oferującemu kredyty z niedozwolonymi postanowieniami. Udało nam się uzyskać korzystne rozwiązania spraw w wielu sądach w całej Polsce.
  • Zawsze proponujemy warunki finansowe, które są dostosowane do sytuacji klienta, a także oferujemy możliwość płatności w ratach.

  Wypełnij formularz bezpłatnej analizy

  W ciągu 48 h otrzymasz od nas indywidualną analizę i wycenę kosztów prowadzenia skutecznego postępowania sądowego. Analiza jest bezpłatna oraz do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej poznasz możliwe rozwiązania Twojego „problemu frankowego”.

  Kancelaria adwokacka Adwokat Paweł Borowski

  wyspecjalizowana kancelaria frankowa

  Kompkeksowa pomoc frankowiczom

  Sprawa związana z kredytami we frankach stale idzie w dobrą stronę. Jeszcze niedawno w piśmiennictwie i orzecznictwie krajowym panował ogromny chaos, a w ubiegłym roku uległo to zmianie. Wtedy zapadło orzeczenie TSUE, co pomogło przechylić szalę zwycięstwa na stronę frankowiczów. Według statystyk, coraz więcej banków ponosi konsekwencje i przegrywa sprawy z frankowiczami. Nieoficjalne statystyki podają, że banki przegrywają obecnie ok 90 procent spraw.

  Coraz większa liczba sędziów ma na swoim koncie takie sprawy, co powoduje, że mają oni doświadczenie w tym temacie oraz wyrobione stanowisko. Pozwala to zakończyć sprawę nawet po jednej rozprawie.

  CYKL FIMÓW W KTÓRYCH ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI OMAWIA NIEKTÓRE WYGRANE KANCELARII

  Pomoc dla Frankowiczów

  Kancelaria Frankowicze Wrocław
  Sprawy Frankowiczów to nie tylko kwestia finansowa, mimo że chodzi w nich o wielkie pieniądze. Mają one również wymiar ludzki. Są to ofiary banków, które straciły swój dorobek i którym należy się sprawiedliwość. Osoby, które wzięły kredyt we frankach mogą domagać się unieważnienia umowy kredytowej lub walczyć o jej „odfrankowienie”.

  Konsekwencją obu form pomocy dla Frankowiczów jest to, że bank przestaje bogacić się kosztem kredytobiorcy, a on sam uwalnia się od zapisów umowy, które są niedozwolone.

  ?

  Na czym polega odfrankowienie kredytu Wrocław?

  Polega ono na otrzymaniu decyzji sądu, twierdzącej że w umowie kredytowej zawarto postanowienia, które są niedozwolone. Sama umowa kredytowa jest dalej realizowana, jednak te zapisy są w niej pomijane. „Odfrankowienie” powoduje że kredyt frankowy zostaje przekształcony na złotówki ze stawką LIBOR, do której dodana zostaje marża banku. Powinien on jednak zwrócić klientowi nadpłatę powstałą w wyniku stosowania się do niedozwolonych postanowień. Umowa obowiązuje w dalszym ciągu, lecz bez nielegalnych zapisów umowy. Ostatecznie kredytobiorca zostaje ze zwykłym kredytem hipotecznym w złotówkach, a także otrzymuje nadpłatę. Kolejne raty płacone są w niższej wysokości. Mimo to nieruchomość, która stanowi zabezpieczenie kredytu może być nadal obciążona hipoteką.

  ?

  Co to jest unieważnienie umowy kredytu we frankach ?

  Polega na tym, że sąd uznaje umowę za niezgodną z obowiązującym wtedy prawem. Istnieje także możliwość, że zasądzi o usunięciu niedozwolonych przepisów, a w wyniku tego dalsze wykonywanie umowy przestanie być możliwe. W przypadku unieważnienia umowy, traktuje się ją tak, jakby nigdy nie została zawarta. Wtedy obie strony dokonują rozliczeń, Frankowicz zwraca otrzymany kredyt bez odsetek, a bank oddaje wszystkie opłaty, są to raty, odsetki, prowizje. Jest to najlepsze rozwiązanie dla kredytobiorcy, ponieważ zostaje on po danych rozliczeniach całkowicie zwolniony z dalszych opłat. Poza tym nieruchomość sfinansowana ze środków pochodzących z kredytu zostaje zwolniona z hipoteki. W naszej ofercie znajduje się postępowanie ku unieważnieniu kredytu we frankach kancelaria Wrocław.

  Zarówno odfrankowienie kredytu jak i unieważnienie umowy stanowią realną pomoc i korzyść dla Frankowicza, który zostaje zwolniony z płacenia ogromnych rat kredytu. Nasi specjaliści pomogą w dobraniu odpowiedniej strategii do każdej sprawy.

  Bezpłatna analiza Twojej sytuacji – jeśli zastanawiasz się czy da się wygrać z Twoim bankiem, czy można coś zrobić z kredytem frankowym jeśli został zaciągnięty ponad 10 lat temu, ILE KONKRETNIE możesz odzyskać gdy wygrasz sprawę w sądzie oraz jak długo będzie trwał proces w sądzie – napisz lub zadzwoń do nas a udzielimy szczegółowych informacji.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące możliwości prowadzenia sprawy frankowej w sądzie, tego jak obecnie wygląda orzecznictwo możesz je zadać w formularzu obok.

  Jeśli chcesz konkretnych informacji wraz z ofertą najlepiej prześlij do nas skan swojej umowy kredytu za pomocą głównego formularza na stronie

   Do dokonania analizy potrzebny jest skan lub zdjęcie umowy z bankiem. Dołącz je poniżej. Możesz zakryć dane wrażliwe jak adres zamieszkania czy pesel.

   Frankowicze Wrocław – Kredyt frankowy

   Ważne jest dokładne zbadanie dokumentów, żeby ocenić możliwości pomyślnego zakończenia sprawy. Pochopne podjęcie decyzji o przekazaniu pozwu i przejściu na drogę sadową może skutkować wysokimi opłatami. Kredytobiorca podejmie wszystkie te koszty, a mimo to jego problem nie zostanie rozwiązany. Dlatego też zawsze dokładnie zapoznajemy się z dokumentacją, a także radzimy klientom w wyborze odpowiedniej strategii. Nasi eksperci świadczą pomoc dla frankowiczów Wrocław rzetelnie i nigdy nie podejmują pochopnych decyzji. Dokładnie badamy sprawę wykrywając nieprawidłowości i wspieramy klienta w całym procesie.

   Pomoc frankowiczom Wrocław, którą świadczą nasi specjaliści polega na indywidualnej i dokładnej obsłudze każdego kredytobiorcy, który boryka się z zadłużeniem we frankach.

   Jakie kroki podejmujemy?

   1. Ustalamy czy w umowie znajdują się niedozwolone postanowienia.
   Ten etap jest najbardziej istotny, trzeba go przejść przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych działań. W jego trakcie zawartość umowy zostaje przeanalizowana, aby sprawdzić, czy nie zawiera niedozwolonych zapisów.
   2. Pozyskujemy całą dokumentację kredytową.
   Zdobywamy wtedy wszelkie dokumenty związane z danym zobowiązaniem finansowym, a także dokładnie je analizujemy.
   3. Prowadzimy negocjacje z kredytodawcą.
   Jeśli poprzednie kroki poskutkują znalezieniem niedozwolonych warunków w dokumentach, najpierw decydujemy się podjąć negocjacje z bankiem. Próbujemy rozwiązać problem pokojowo.
   4. Przekazujemy sprawę na drogę sądową.
   W przypadku kiedy bank nie odpowiada lub odmawia pokojowego rozwiązania sprawy drogą negocjacji, pozostaje sporządzenie pozwu sądowego. Inicjuje on proces sądowy.
   5. Wspieramy naszych klientów do samego końca postępowania.
   Oferujemy całkowite wsparcie dla Frankowiczów poprzez branie udziału w spotkaniach w sądzie, redakcję koniecznych dokumentów i reprezentowanie klienta. Przy pozytywnym rozstrzygnięciu zostaje tylko dopilnowanie, aby bank dostosował się do wyroku sądu.